چطور تعمیر نشتی یخساز را خودمان انجام دهیم؟

تعمیر نشتی یخساز

نشت آب در یخچال اغلب بخاطر انسداد لوله تخلیه است. در این مقاله به آموزش تعمیر نشتی یخ ساز در یخچال هایی که سرد کننده آنها در پایین قرار دارند می پردازیم.

این مقاله برای یخچال فریزر های آاگ، بوش، سامونگ، جنرال الکتریک و وستینگ هاوس درست مثل هم است فقط تفاوت آنها در باز کردن درب آنهاست.

ابتدا قطعات را جدا کنید.

برای تعمیر نشتی یخساز اولین مرحله باز کردن درب آن است.

در یخچال را تا حد ممکن باز کنید و کشوها را از آن خارج کنید. اگر کشوها مانع از دسترسی به پنل می شوند آنها را باز کرده و کنار بگذارید. همچنین اگر نگهدارنده کشوها مانع از دسترسی به پنل دسترسی می گردد، پیچ آنها را باز کنید و آنها را نیز جدا نمائید.

 

ES793490_P0084_S_FHM_JULYAUG14.pdf

صفحه دسترسی را باز کنید.

از پیچ‌گوشتی بُکس شش‌بَر برای باز کردن پیچهای صفحه دسترسی استفاده کنید. هرگونه لامپ یا سنسوری که به صفحه متصل شده را جدا کنید. سپس صفحه را کنار بگذارید. ES793490_P0084_S_FHM_JULYAUG14.pdf

ضایعات باقیمانده را تمیز کنید.

با استفاده از موچین ضایعات به جا مانده را برطرف کنید. fh14jau_fxleak_03

آب کشیدن با استفاده از لوله

با استفاده از لوله آب های حاصل از نشت را تخلیه کنید و مطمئن شوید که مایعی به جا نمانده است.

fh14jau_fxleak_04

توضیحات تکمیلی

اگر متوجه آب روی زمین نزدیک یخچال شده اید، ابتدا لوله های یخ ساز را بررسی کنید.

می توانید از سنسور های تشخیص آب نیز در کنار یخچالتان استفاده کنید تا کفپوش دچار خرابی نگردد.

اگر لوله های یخ ساز خشک بودند ممکن است لوله های تخلیه دچار گرفتگی شده باشند. این لوله ها آب حاصل از ذوب شدن یخ و برفک ها را منتقل می کنند.

این آب معمولا درون محفظه ای در پایین یخچال تخلیه می گردد. سپس گرمای حاصل از خشک کن این آب را تبخیر می کند. اگر محفظه پر شود یا خطوط انتقال دچار گرفتگی گردد، آب وارد دیواره های داخلی و همچنین زمین می شود.

با استفاده از این مقاله ظرف چند ساعت می توانید تعمیر نشتی یخساز را انجام دهید. تمام ابزاری که نیاز دارید موچین و یک لوله باریک و انعطاف پذیر است.

حال به رفع انسداد می پردازیم. برای دسترسی به آب کش ابتدا صفحه دسترسی از پشت یخچال را باز می کنیم. ممکن است برای هر یخچال متفاوت باشد. اگر مردد بودید می توانید از مشاوره رایگان تعمیرگاه مجاز مرکزی کمک بگیرید.. کار را با خارج کردن مواد یخ زده آغاز کنید.

سپس کشوها و نگهدارنده آنها را خارج کنید(تصویر۱). سپس صفحه دسترسی را خارج کنید(تصویر۲). ضایعات خشک کن را تمیز کنید(تصویر۳). سپس با آب داغ یخ ها را ذوب کنید و با لوله مایعات را تخلیه کنید(تصویر۴).

سپس نشت آب را بررسی کنید. اگر نشتی رخ نداد میتوانید یخچال را سرهم کنید. اما اگر مشکل همچنان پابرجا بود از می توانید با تعمیرگاه مجاز مرکزی  تماس حاصل فرمائید.

مشاوره رایگان دفتر مرکزی: ۸۸۹۳۶۸۷۲-۰۲۱

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =