چگونه تعمیر نشتی لباسشویی را خودمان انجام دهیم؟ – بخش دوم

تعمیر نشتی لباسشویی

 

تعویض شلنگهای داخلی دارای نشتی

 داخل ماشین لباسشویی را مشاهده کنید

نمایندگی آ ا گ
نمایندگی آ ا گ

پشت ماشین لباسشویی یا بدنه ماشین لباسشویی را باز کنید. در حالیکه ماشین لباسشویی از آب پر می شود به دنبال نشتی آب بگردید. اگر هیچگونه نشتی مشاهده نکردید ماشین لباسشویی را به حالت چرخش منتقل کنید و دوباره بررسی کنید.

 شلنگهای قدیمی را خارج کنید

نمایندگی بوش
نمایندگی بوش

دو طرف بستهای شلنگ را به هم فشار داده و به پایین بکشید و شلنگ را جدا کنید. آبهای باقیمانده در شلنگها را در یک سطل خالی کنید. شلنگهای جدید را وصل کنید و با بست آنها را در سر جایشان سفت کنید.

قطعات مورد نیاز برای تعمیرات

نمایندگی Bosch
نمایندگی Bosch

به احتمال زیاد به خاطر زنگ زدگی به بست جدید نیاز پیدا می کنید.

توضیحات تکمیلی:

اگر شلنگهای ورودی نشتی نداشتند، بدنه ماشین را باز کنید و اجزای داخلی را بررسی کنید.

ماشین لباسشویی های تسمه ای به طور معمول از پشت باز می شوند. در ماشین لباسشویی های بدون تسمه با باز کردن ۲ پیچ بیرون صفحه ورودی می توان به داخل ماشین لباسشویی راه یافت. سپس قطعات متصل به بدنه را جدا کنید و تمام بدنه را بیرون بکشید. پس از آنکه بدنه لباسشویی را باز کردید، چرخه آب رسانی را مجددا راه اندازی کنید . نشتی های داخلی را بررسی کنید(تصویر۱). به دنبال موارد اضافی مانند زنگ زدگی و رسوبات باشید. در اغلب موارد، نشتی ها را در نقاطی که در تصویر A نشان داده شد مشاهده می کنید.

شلنگها معمولا در اطراف بستهای فنری فرسوده دچار نشتی می شوند. ابتدا سعی کنید بست را به وسیله انبردست خارج کنید. اگر نتوانستید اینکار را انجام دهید، به انبردست (تصویر۲) نیاز دارید که در فروشگاههای قطعات لوازم خانگی موجود است. بست قدیمی را با بست جدید تعویض کنید. اگر خود شلنگ دچار ترک خوردگی و نشتی شده بود، آنرا جدا کنید و از فروشگاه قطعات لوازم خانگی شلنگ جدید تهیه کنید.

 

در صورت نیاز به تعمیرات لوازم خانگی و صنعتی می توانید با نمایندگی مجاز مرکزی با ما درمیان بگذارید. مشاوره رایگان دفتر مرکزی: ۸۸۹۳۶۸۷۲-۰۲۱

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهارده =