تعمیر درب یخچال را خودتان انجام دهید!

چه شما یخچال بوش، آ ا گ، جنرال الکتریک داشته باشید چه وستینگهاوس و یا سامسونگ ممکن است همه آنها بعدا یا یک طرف دربشان خراب شود و یا جهت باز شدن دربشان مورد رضایت شما نباشد. برای وارونه کردن جهت باز شدن آن لازم نیست هزینه زیادی را متحمل شوید.

با باز کردن تنها چند پیچ و مهره دستگیره ها می توان درب آن را تعمیر کرد. اما لازم است ترتیب باز کردن قطعات را به خاطر داشته باشید.

به ترتیب زیر در یخچال را وارونه میکنیم:

درب را بلند کنید.

درب را کمی کج کنید تا از لولای وسطی خارج شود. سپس محل قرار گیری واشر پایین درب را مشخص کنید. قطعات را در محل امنی قرار دهید تا گم نشوند.
در یخچال فریزر های جنرال الکتریک، وستینگهاوس و بوش ممکن است کمی متفاوت باشد ولی روش کار همین است.

تعمیر یخچال آاگ
تعمیر یخچال جنرال الکتریک

تعویض دستگیره

سرپوشهایی که پیچ دستگیره ها را پوشانده اند باز کنید. سپس پیچ دستگیره ها را باز کنید. دستگیره ها را تعویض کنید.

همه یخچال های آمریکائی پیچ های محکم چهارسو یا خورشیدی دارند.

تعمیر یخچال فریزر بوش

تعمیر یخچال فریزر بوش

پین لولا را برعکس کنید.

پین لولا را با انبر دست بگیرید و باز کنید. پین را برعکس کنید و دوباره داخل لولا کنید.

این مدل پین ها که برای یخچال های آاگ، بوش، جنرال الکتریک پیدا کردنشان آسان نیست را می توانید از تعمیرگاه مجاز مرکزی دریافت نمائید.

تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک
تعمیر یخچال فریزر

لولای میانی را قرار دهید.

درب را پایین نگه دارید و لولا را نصب کنید. سپس پیچها را نصب و سفت کنید.
به همین سادگی!

تعمیر یخچال فریزر بوش
تعمیر یخچال فریزر بوش

توضیحات تکمیلی:

با این کار درب یخچال فریزر در جهت های متفاوتی باز می شود. چنین اقدامی دسترسی به محتویات یخچال را کمی مشکل می کند. باید قبل از اینکه به تعمیر سایر لوازم بپردازید برای این مشکل راه حلی مشخص کنید.

این تعمیر راحت و آسان است مخصوصا در لباسشویی های وستینگ هاوس، آاگ، بوش و سامسونگ. اما بسیار مهم است در حین باز و بسته کردن قطعات حواستان را جمع کنید. همچنین لازم است قطعات را در محل امنی قرار دهید و جای آنها را فراموش نکنید.

کل زمان انجام این کار کمتر از یک ساعت طول می کشد. ابزارهایی که لازم دارید عبارتند از پیچ گوشتی، انبردست و تعدادی واشر برای محکم کاری.

این کار را با خارج کردن مواد غذایی در قفسه ها آغاز کنید. سپس لولا را با استفاده از پیچ گوشتی بلند کنید. در حالی که پیچ بالایی را باز می کنید درب را بالا نگه دارید. سپس درب را بردارید مثل تصویر اول بلند کنید.

سپس لولاهای وسط و پایین را باز کنید. به دنبال قطعات پلاستیکی در هر دو لولا باشید. آنها را علامتگذاری کنید. سپس لولای پایین را بردارید و آن را در طرف دیگر یخچال قرار دهید. بعد از آن دستگیره درب را تعویض کنید(مثل تصویر۲).

بخش بعدی بسیاری از افراد را کلافه میکند. هنگامی که لولای وسط را به سمت مخالف یخچال میبرید، پین لولاهای بالا و پایین در جهت مخالف قرار میگیرند. وحشت نکنید، فقط پین لولا ها را برعکس کنید(مثل تصویر۳).

هنگامی که پین لولای وسط را معکوس کردید، یخچال را سرهم کنید و دوباره آن را پر کنید.

درآخر اگر سوالی داشتید و یا برای تعمیر آن نیاز به کمک داشتید با ما تماس حاصل فرمائید. منتظرتان هستیم.
مشاوره رایگان دفتر مرکزی: ۸۸۹۳۶۸۷۲-۰۲۱

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =